17 októbra, 2021

Pivovar Chomout má nových majiteľov.

Pivovar Chomout, ktorý je najväčším remeselným pivovarom na Olomoucku, prevzala spoločnosť Mestské pivovary. Miestnym patriotom a záujemcom o zaujímavú investičnú príležitosť ponúka niekoľko posledných akcií novej spoločnosti. Pripraviť si musia cez jeden milión korún.

Za spoločnosťou Mestské pivovary stoja manažéri a ľudia spätí s obnovením výroby piva v Jarošovský a Znojemsku mestskom pivovaru.

Novo prevzali remeselný pivovar v Košiciach-Chomoutov s výstavou okolo 3 tisíc hektolitrov a kapacitou 5 tisíc hektolitrov. Na trhu pôsobí chomúta od roku 2014. „Po Znojme, Jarošova a Brne sme sa rozhodli náš prístup k pivovarníctva preniesť aj na Olomoucko. Chomúta si svoje miesto na remeselné scéne vydobyl poctivým a kreatívnym prístupom na varenie piva. Našou úlohou je prispieť k jeho ďalšiemu rozvoju a jasne usadiť na prvé miesto hanáckého pivovarníctvo, „vysvetlil Miroslav Harašta z Mestských pivovarov.

Miestnym patriotom a záujemcom o zaujímavú investičnú príležitosť ponúka niekoľko posledných akcií novej spoločnosti, ktorá aktivity okolo chomúta zastreší. Záujemcovia si musia pripraviť 1 milión a 20 tisíc korún. Získajú takmer percento pivovaru, limitovanej várky, permanentný rezerváciu či vlastné dizajnový polliter uložený v pivovare, ktorý sa zameriava na spodne i vrchne kvasené pivá a špeciály typu saison, pšeničná piva alebo Stout. Možnosť investovania do lokálnych pivovarov je podľa Miroslava Harašta jeden z hlavných rysov podnikania spoločnosti, ktorý sa v minulosti osvedčil, napríklad u Znojemského mestského pivovaru.

V prípade chomúta spoločnosť vydá spolu 35 investičných akcií v hodnote 1 020 000 korún. Držitelia investičných akcií potom majú nárok na prednostné dividendu 4% zo splateného emisného kurzu a investičného príplatku. „Popri finančne zaujímavé investičné príležitosti získajú držitelia status miestnych pivařských mešťanov, ako to bývalo v časoch našich starých otcov,“ poukázal Miroslav Harašta. Celková investícia skupiny do akvizície a ďalšieho rozvoja pivovaru dosiahne 40 miliónov korún.

zdroj:denik.cz