17 októbra, 2021

Miera pitia and Pivo vs. Limonada

Podľa niektorých ľudí je pivo zdrojom závislosti na alkoholu. Odborníci sa zhodujú na tom, že samotné pivo nespôsobuje závislosť, ale spôsobuje to kombinované pitie s tvrdým alkoholom. Kto pije len pivo v krčme, ten odchádza vždy s čistou mysľou.

V malom množstve má pivo jednoznačne priaznivé účinky pre naše telo. Rozumná denná dávka , ktorá nemôže človeku ublížiť ba práve naopak, je 40 gramov alkoholu. Zdravá miera dospelého zdravého muža je denne vypiť dve veľké piva (t.j.  2 x 0,5l pivo), žena by mala denne vypiť maximálne jedno malé alebo jedno veľké pivo podľa svojich možností.

PIVO vs. LIMONÁDA

Pivo obsahuje cukry a preto je pivo zdrojom kalórii. Ľudia si myslia, že z piva sa priberá. Priemerný liter piva má okolo 1500 kJ. Oproti tomu limonády a džúsy majú približne o  200 až 500 kJ viac. Preto to všetko závisí na množstve skonzumovania nápojov. Kto pije veľa limonád a sladkých nápojov, prijíma oveľa viac energie, než ten kto pije veľa piva. Limonády neobsahujú žiadne vitamíny, ale pivo ich obsahuje. Preto konzumujeme len prázdne kalórie, ktoré sú obsiahnuté v limonádach.

zdroj:buchvald.sk