17 októbra, 2021

Britským pubom môže cez štátne sviatky chýbať pivo pre problémy s dodávkami?

Birra Moretti, Heineken, Stella Artois a Kronenbourg patria medzi značky, ktorých zásoby prudko klesajú.

Britským krčmám hrozí, že im počas štátnych sviatkov na konci leta bude chýbať pivo. Dôvodom sú vážne problémy v dodávateľskom reťazci.

Približne 1000 vodičov spoločnosti GXO Logistics Drinks, ktorá má 26 distribučných miest v celej Británii a podieľa sa 40 % na všetkých dodávkach piva v krajine, hlasovalo za 24-hodinové štrajky v dňoch 24. augusta a 2. septembra po tom, ako im bolo ponúknuté zvýšenie platov len o 1,4 %.

Rady vodičov už pritom zredukovala tzv. pingemia, čo je názov pre povinnú samoizoláciu na 10 dní v prípade ľudí, ktorých vládna aplikácia identifikovala ako blízky kontakt s niekým, kto mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. To už viedlo k vážnemu nedostatku piva, vína a občerstvenia v baroch.

Napriek tomu, že začiatkom týždňa sa GXO Logistics Drinks dohodla s odbormi na na zvýšení platov o 4 %, mnohým krčmám už dochádzajú zásoby. Zvlášť tým, ktoré patria reťazcom a sú závislé od piva z dovozu. Upozornili preto, že možno budú nútené zavrieť cez víkendy.

Birra Moretti, Heineken, Stella Artois a Kronenbourg patria medzi značky, ktorých zásoby prudko klesajú.

„Obnovenie plnej kapacity dodávateľskej siete bude nejaký čas trvať,“ skonštatoval zástupca pivovaru Heineken. Niektoré prevádzky a majitelia pubov na nedostatok piva upozornili prostredníctvom sociálnych médií. Iní sa snažia zohnať náhradu za pivo zo zahraničia.

Podľa niektorých zdrojov problémy môžu pretrvávať aj prvý, prípadne ešte aj druhý týždeň v septembri.

Zdroj: caskpubandkitchen.com