17 októbra, 2021

„Som s kamošmi na pive,“aj takto sa dá prísť k 200 tisícom eur.

Moderátori v nedeľňajšom vysielaní programu bytzdravyjevyhra.sk heslo najprv zverejnili na obrazovke a prečítali nahlas, až potom volali výhercom. Zároveň štatút rozšírili o niekoľko pravidiel, vďaka ktorým zjednodušili prístup k výhre ľuďom so zrakovým alebo sluchovým postihnutím či seniorom. Tieto skupiny obyvateľstva mohli využiť aj asistenciu tretej osoby.

Manuela má 500 tisíc.

Ako prvú vyžreboval Miko Hladký zo skupiny Gladiátor Manuelu z Bratislavy. „Nevidím vás,len počúvam,“ oznámila Bratislavská obyvateľka moderátorom, ktorí nakrátko stuhli od napätia. „Heslo viem, ale nevidím vás, neviem, ako to funguje,“ povedala a uvoľnila atmosféru. 

Keď ju moderátori po približne minútovom telefonáte vyzvali, aby povedala heslo, odvetila „Veľká výhra“ a automaticky vyhrala 501-tisíc eur. 400-tisíc z tejto výhry jej prináleží preto, že počas minulej nedele štyria súťažiaci nesplnili podmienky. 

Som s kamošmi na pive

Tretím vyžrebovaným bol Ivan zo Žiliny ten však nestihol zodvihnúť telefón do 20 sekúnd. Štvrtému Dávidovi z Bratislavy tak posunul 200-tisíc, ktorý sa v telefóne ozval obzvlášť euforicky. Keď mu moderátori oznámili, že je v priamom prenose relácie Byť zdravý je výhra, vykríkol od radosti a tešil sa, kedy príde možnosť povedať heslo. 

Dávid bol s kamošmi na pive, heslo však vedel. Na chvíľu si od nich odbehol, do telefónu povedal „Šťastná chvíľa“ a moderátori mu navrhli, aby objednal ďalšiu rundu celému stolu.