17 októbra, 2021

Yakima Chief inovuje s dodávkou čerstvým mrazeným chmeľom

Spoločnosť Yakima Chief Hops (YCH), ktorá je dodávateľom chmeľu, umožnila pestovanie čerstvého chmeľu pre svetový priemysel remeselného piva spustením špičkového programu Frozen Fresh Hops.

Čerstvé chmeľové pivo je jedným z najslávnejších pív amerického remeselného piva. Varené s celými mokrými šištičkami do 36 hodín od zberu predstavujú chmeľ v najprirodzenejšej podobe.

V závislosti od nepredvídateľnej povahy poľnohospodárstva plánujú pivovarníci svoje činnosti okolo týchto sezónnych pív. Z dôvodu vysokej straty nespracovanej prísady je čerstvý chmeľ pre pivovarníkov z fariem ťažko prístupný.

Spoločnosť YCH vyvinula spôsob spracovania mrazeného čerstvého chmeľu v spolupráci s firmou Wyckoff Farms, ktorá má skúsenosti v odbore výroby a konzervovania kvalitných mrazených poľnohospodárskych výrobkov.

Mrazený čerstvý chmeľ spoločnosti YCH je surový, nekalený, rýchlo zmrazený chmeľový šištičkový chmeľ vyrábaný v najmodernejšom zariadení na spracovanie potravín. Na rozdiel od tradičného mrazenia si bleskové zmrazenie zachováva jemné nuansy nekaleného chmeľu ochranou integrity lupulínovej žľazy a zachovaním čerstvého chmeľu z fyzického aj aromatického hľadiska. Výsledkom je produkt, ktorý dodáva čaro sezóny čerstvého chmeľu s lepšou skladovateľnosťou a logistickou flexibilitou.

beertoday.co.uk