17 októbra, 2021

Zakladateľ a viziónar

Gerard Adriaan Heineken- tento muž sa narodil do rodiny obchodníka z Amsterdamu v roku 1841. V roku 1864 sa mu podarilo kúpiť pivovar De Hooiberg v Amsterdame, čo v preklade znamená stoh sena…

Hneď po kôpe sa zameriaval na výrobu premiových ležiakov s dôrazom na vysokú kvalitu.Zavádzal najnovšie pivovarnícke postupy a metody a tak sa stal prvým pivovarníkom na svete, ktorý založil svoje vlastné laboratórium na kontrolu kvality, celkovo toho urobil veľa aj per mesto Amsterdam.

Gerard Heineken dal neskôr pivovaru svoje meno. Mesto už vtedy žili čulým ruchom a Gerardov dôraz na kvalitu nenechal na seba dlho čakať v podobe úspechu s pivom ležiakom. Podarilo sa mu to aj s tým, že nezabudol kým je a, že je to rodinný pivovar s dôrazom na kvalitu, kde čistota je na prvom mieste.

Z Heinekenu sa stal oceňovaný ležiak.

Varenie piva sa stalo preňho prioritou s dodržaním zásad kvality.

V roku 1875 bol Heineken ešte stále celkovo malým pivovarom. Vyhral zlatú medailu na medzinárodnej výstave v Paríži, onedlho na to sa stal vývozcom piva do Francúzska.

V roku 1889 zasa vyhral Heinekenov nový ležiak prestížnu cenu Grand Prix na parížskej výstave Expo a o rok neskôr začal už dodávať pivo do reštaurácie na Efelovej veži.

Odvtedy získalo pivo Haineken množstvo ďalších ocenení na medzinárodnej pivnej scéne

A-Yeast -objav kavasiniek

V 19. storoči objavili v Heinekne kvasinky A-Yeast.Odvtedy sú kľúčove pri varení piva s výnimočnou chuťou, jemnými ovocnými tónmi, ktorú majú radi ľudia po celom svete.

Aj o tom je úspech piva Heineken.

heineken.sk